'בשביל האור'
בי"ס 'אור מנחם' חב"ד בנות צפת​

הורים יקרים:
תוכנת 'בשביל האור' נועדה לאפשר לביתכם חיבור בטוח לצורך העברת קבצים בין בית הספר והתלמידות.

שימו לב: חשוב מאוד לקרוא את מידע הבטיחות המצורף.

כמו כן מצורף סרטון הסבר על הורדת והתקנת התוכנה.

להורדת גרסת 32 סיביות לחץ כאן.
עבור מחשבים בהם מתקבלת השגיאה "לאפליקציה זו אין אפשרות לפעול במחשב שלך"

על התוכנה ומידע בטיחות:

הורים יקרים
שלום וברכה

אין צורך להאריך באתגרים הרבים שמציבה לנו התקופה האחרונה, כשאחד מהנושאים המרכזיים הוא חינוך הילדים והלמידה מרחוק.

נושא בחירת פלטפורמט הלמידה הוא אחד האתגרים המרכזיים שבו.

מצד אחד אנו רוצים לספק לתלמידות את צורת הלמידה הטובה ביותר הן מבחינה רגשית והן מבחינה לימודית וחינוכית ומצד שני ידועים לכל הנזקים האפשריים של חשיפה לאינטרנט וכו'.

חשבנו ועמלנו רבות כדי למצוא את נקודת האיזון בין הצורך החינוכי והלימודי לבין הזהירות הנדרשת, ובהדרכת והתייעצות הנהלת המוסדות אנו שמחים להשיק את 'בשביל האור' – תוכנה שנבנתה בהשקעה גדולה במיוחד עבור בית הספר דרכה יוכלו התלמידות לצפות ולהתעדכן בתכנים החזותיים של בית הספר.

עיקר החידוש בפתרון זה הוא בכך שלמרות שהתוכנה פועלת על גבי רשת האינטרנט, הרי שהתלמידה נמצאת בתוכנה ייעודית של בית הספר ולא ב'דפדפן אינטרנט'. הדבר חשוב הן מצד ההרגל: מבחינת התלמידה היא לא 'נכנסת לאינטרנט' אלא לתוכנה של בית הספר. והן מהבחינה שלא קיים חשש של זליגה מהתוכן הבית ספרי לתוכן חיצוני מרחבי הרשת.

יחד עם זאת חשוב להדגיש – תוכנת 'בשביל האור' מספקת סביבה סטרילית עבור התלמידה אך אינה חוסמת את האפשרות של הילדה לפתוח את דפדפן האינטרנט ולהשתמש בו כרגיל. ולכן השימוש בתוכנה חייב להעשות באחת מהדרכים הבאות:

א. תחת השגחת ההורים – כאשר ברור לילדה שהשימוש במחשב הוא אך ורק בתוכנת בית הספר 'בשביל האור', ההורים מפקחים על כך, והאינטרנט עצמו מסונן ברמה גבוהה.
ב. שימוש במחשב ללא חיבור לאינטרנט – ניתן לחבר מחשב זמנית לאינטרנט, להוריד את החומרים לתיקיה (ליד כל קובץ בתוכנה יש סמל הורדה. לחיצה עליו תוריד את הקובץ לתיקיה ייעודית בשולחן העבודה) ולנתק את המחשב מהאינטרנט. כך שהילדות יעבדו על מחשב שלא מחובר לאינטרנט. (כמו"כ ניתן להתקין את התוכנה במחשב בעבודה, להוריד את הקבצים לתיקיה ולהעתיק למחשב בבית וכדו')

ראוי לציין שכחלק מאותו איזון ובהתחשב בשוני בין המשפחות ביחס לשימוש במחשב, עיקר הלמידה תמשיך להתקיים במרחב הקולי ובשיעורים הפרטניים. תוכנת 'בשביל האור' תשמש רק כתוספת העשרה, העברת שיעורים במקצועות מסוימים וכן משלוח של מבצעים וחומרי למידה שיצרו התלמידות עצמם.

התוכנה תחל לפעול החל ממחר (ו' שבט) אחה"צ עם חומרים בנושא ההכנה לי' שבט, וביום רביעי ז' שבט יחלו לעלות חומרי הלמידה בשאר המקצועות.
בכל יום יתווספו חומרים חדשים, משותפים לשכבה, ומדי פעם חומרים יחודיים לכל כיתה וכיתה.
מצורף סרטון הסבר על תהליך ההורדה וההתקנה.

סרטון הסבר להתקנה:
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד
'בשביל האור'
בי"ס 'אור מנחם' חב"ד בנות צפת​

הורים יקרים:
ברוכים הבאים להורדת תוכנת 'בשביל האור'. התוכנה נועדה לאפשר חיבור בטוח לצורך העברת קבצים בין בית הספר והתלמידות.

ניתן להפעיל את התוכנה רק באמצעות המחשב ולא על סמארטפון / טאבלט.

להורדת  יש להכנס לכתובת
https://770.co.il/or 
מתוך המחשב.

כדי לקבל את הקישור למייל שלך אנא הזן את כתובת המייל כאן: